Studia związane z reklamą

Po skończeniu szkoły średniej, wiele osób decyduje się na studia. Ten dodatkowy etap edukacji pozwala na nabycie cennego doświadczenia oraz doskonalenie umiejętności.

Czy warto wybrać się na studia związane z reklamą?

W ofercie uczelni nie znajdziemy zbyt wielu kierunków, bezpośrednio związanych z reklamą, jednak jest kilka placówek, które mają w swojej ofercie, coś z tej dziedziny. Dobrym przykładem jest chociażby komunikacja wizerunkowa – bardzo popularny kierunek w ostatnich latach. Na tym kierunku można doskonalić wiedzę oraz umiejętności dotyczące świata reklamy.

Studia nie są jednak obowiązkiem w tej branży. Dużo bardziej liczy się kreatywność oraz doświadczenie. Oczywiście, studia są ciekawym uzupełnieniem dla przyszłego pracownika agencji reklamowej, ale nie można powiedzieć, że są one konieczne.

Jakie kierunki warto studiować?

Podczas tworzenia reklam, wykorzystuje się wiedzę z wielu dziedzin. Tak naprawdę, każde studia mogą przydać się w późniejszym tworzeniu reklam. Jeśli jednak zależy nam na wyborze czegoś co najlepiej przygotuje nas do pracy w agencji reklamowej, to poza kierunkami ściśle dotyczącymi reklamy warto zwrócić też uwagę na następujące kierunki:

  • dziennikarstwo – studenci dziennikarstwa uczą się jak pisać profesjonalne teksty oraz jak przyciągnąć uwagę czytelnika i stworzyć atrakcyjny materiał, takie umiejętności są bardzo mile widziane podczas tworzenia reklam
  • psychologia – wiedza o tym jak działa psychika ludzka, może okazać się bardzo cenna przy tworzeniu reklam. Okazuje się, że pozornie nieistotne czynniki, mają olbrzymi wpływ na skuteczność reklam. Dobrym przykładem jest chociażby fakt, że dużą rolę w sprzedaży, odgrywa kolor przycisku zachęcającego do akcji na stronie internetowej. A takich zależności jest znacznie więcej.
  • marketing – studia dotyczące marketingu to również bardzo dobry wybór, jeśli chodzi o potencjalne korzyści dla późniejszej kariery w branży reklamowej. Wiedza z zakresu marketingu internetowego przyda się przy tworzeniu reklam.

To tylko kilka przykładów, ciekawych kierunków, które pozwolą na doskonalenie swoich umiejętności, związanych z tworzeniem reklam oraz kreowaniem wizerunku firmy. Możliwości rozwoju jest znacznie więcej.