Jak wypromować swój produkt na Facebooku?

Facebook to serwis społecznościowy, który spełnia obecnie o wiele więcej funkcji, niż zwykłe komunikowanie się ze znajomymi, czy rodziną.

Dzięki posiadaniu konta na tym portalu, możemy znaleźć nową pracę, dowiedzieć się szybko o najnowszych wydarzeniach w naszym mieście czy kraju, kupować i sprzedawać produkty, a co za tym idzie – także je promować i prowadzić sklep firmowy.

Jak to zrobić, aby nasza marka odniosła sukces?

Nawiązanie relacji

Aby skutecznie sprzedawać swoje produkty, należy nawiązać relację z potencjalnymi klientami.

Skupianie się wyłącznie na swoich usługach, które chcemy sprzedać, nie zaowocuje ich kupnem, a raczej obojętnością na kolejną, taką samą reklamę.

Język, którym się posługujemy aby sprzedać produkt, powinien być zabawny, ludzki i przemawiać do naszych odbiorców. Budujemy z nimi więź po to, aby po skorzystaniu z naszych usług, wrócili po nie ponownie i polecili naszą firmę kilkudziesięciu innym osobom.

Nic nie działa tak szybko jak negatywny marketing, dlatego szczególną uwagę trzeba zwrócić na klientów, którzy nie są zadowoleni. Zadowolony klient poleci firmę 3 osobom, a niezadowolony zniechęci do niej 12 kolejnych.

Wzrost zaangażowania

Aby zaangażowanie wśród naszych potencjalnych lub stałych klientów wzrosło, należy utrzymywać z nimi stałą relację i pozwalać im wyrażać swoją opinię.

Dodając post produktowy z kilkoma opcjami do wyboru, można zawrzeć w opisie pytanie, która z tych opcji wydaje się klientowi najciekawsza i dlaczego. W ten sposób zwiększymy jego zaangażowanie i pokażemy, że jego opinia się dla nas liczy.

Odpowiednia grafika

Sam opis produktu to nie wszystko. Odpowiednio dobrana grafika to połowa sukcesu.

To właśnie zdjęcie najlepiej reklamuje nasz produkt i pokazuje go z najlepszych stron.

Jeśli chcemy zareklamować dywany, na przykład kilimy, to możemy zrobić ujęcie bosych stóp, które zsuwają się z łóżka i zawisają nad miękkim, ciepłym dywanem.

Odbiorca takiego obrazu od razu przypomni sobie to przyjemne uczucie i wyobrazi sobie taki dywan w swojej sypialni. To z kolei sprawi, że zapragnie go kupić i mieć u siebie w domu. Tak działa skuteczna grafika.

Zatytułowanie zdjęcia

Ciekawym pomysłem na promocję produktu z wykorzystaniem zdjęcia, jest dodanie kadru na Facebook i poproszenie odbiorców, aby go zatytułowali oraz dodatkowo, oznaczyli znajomych.

Ludzie starają się być kreatywni i chwalić swoimi pomysłami. Zachęcenie ich w ten sposób do interakcji sprawi, że poczują się docenieni.

Edukacja odbiorców

Najciekawsze posty reklamowe na Facebooku to zazwyczaj takie, które oprócz opisu produktu i zdjęcia, zawierają także ciekawostkę – informacje, które wniosą coś wartościowego do życia czytelnika.

Dzięki temu nasz klient zapamięta produkt o wiele lepiej, niż przy zwykłym opisie.

Wideo zamiast zdjęcia

Większą popularnością niż same grafiki, cieszą się obecnie filmiki wideo. Najlepiej jest wrzucać takie, które pokazują nasz produkt z każdej strony lub przedstawiają, jak go używać.

Reklamowanie produktów i usług na Facebooku może przybierać różne formy, dlatego najlepiej jest dopasować nasze działania do odbiorców i profilu firmy.