Internet rewolucjonizuje świat reklamy

W ostatnich latach znacząco rozwinął się e-commerce, czyli inaczej mówiąc – handel elektroniczny. Internet odgrywa obecnie bardzo dużą rolę w biznesie. Nie inaczej jest w przypadku reklam. Dzięki internetowi, reklamy weszły na zupełnie nowy poziom i umożliwiły działania, dotąd uważane za niemal niemożliwe. Reklamy stały się bardziej skuteczne oraz dużo lepiej dopasowane niż dawniej.

Profilowanie klientów

Dzięki rozmaitym technikom, możliwe jest pozyskiwanie kluczowych informacji o potencjalnym kliencie oraz jego zainteresowaniach. Jednym ze sposobów jest prośba o odpowiedzi na kilka pytań, podczas zapisu na newsletter na naszej stronie. Dzięki temu można pozyskać bazę adresów e-mail, wraz z informacjami o klientach.

Dobrym przykładem firmy, umiejętnie korzystającej ze spersonalizowanej reklamy jest Facebook. Popularny serwis społecznościowy ma w zasadzie wszelkie informacje o swoich użytkownikach, które zresztą oni sami podają na swoim profilu. Dzięki takiemu zabiegowi możliwe jest profilowanie reklam oraz prowadzenie kampanii reklamowych skierowanych wyłącznie do danej grupy, bazując chociażby na wieku. Inną firmą, która korzysta z podobnego zabiegu jest Google. Wyszukiwarka Google, monitoruje na jakie strony wchodzi dany użytkownik, aby potem na podstawie tych informacji, zaproponować reklamy, które pojawiają się na innych stronach. Takie działanie pozwala na dobór reklam, dotyczących produktów, które rzeczywiście mogą zainteresować danego internautę. Jest to zupełnie nowy, nieznany dotąd poziom reklamy.

Akcja-reakcja

Internet ma to do siebie, że wszystko dzieje się w nim błyskawicznie. Nie inaczej jest w przypadku zakupów internetowych. Od ujrzenia reklamy, do samego zakupu, dzieli nas zaledwie kilka kliknięć. Taka sytuacja sprawia, że skuteczna reklama jest w stanie działać, niemal natychmiastowo. Czego nie można powiedzieć o reklamie, na przykład telewizyjnej.

Nowe możliwości

Dzięki możliwości tworzenia firmowych blogów czy też fanpage’y na Facebook’u, kreowanie wizerunku firmy stało się dużo łatwiejsze. Dzięki tym sposobom można zarówno promować swoje usługi oraz produkty, jak i informować klientów o aktualnościach, związanych z firmą. Pozwala to wzbudzić zaufanie wśród klientów.

Ułatwiony kontakt z klientem

Może nie dotyczy to bezpośrednio reklamy, ale również znacząco wpływa na wizerunek firmy. Internet umożliwia błyskawiczną reakcję i odpowiedzi na zgłoszenia klientów. Szybka wymiana maili, komentarzy na blogu czy też prywatna wiadomość na Facebook’u – te metody pozwalają na bezproblemowy kontakt klienta z firmą, bez konieczności dzwonienia, czy pisania listów.

Dzięki rozwojowi internetu skorzystali wszyscy, zarówno klienci jak i firmy, zwłaszcza te, które sprzedają swoje usługi i produkty, również przez internet.