Co zrobić aby zostać copywriterem?

Praca copywritera nie należy do łatwych, jednak wiele osób marzy o zostaniu nim. Elastyczne godziny pracy, często w domowym zaciszu, wydają się większości osób bardzo atrakcyjne, zwłaszcza w porównaniu z pracą na etacie.

Co musi umieć dobry copywriter

Przede wszystkim nie mogą mu być obce zasady polskiej pisowni. Teksty poprawne stylistycznie oraz gramatycznie to zupełna podstawa i jeśli nie spełnia się tych warunków, to nie warto w ogóle brać się za profesjonalne pisanie tekstów. Bardzo ważny jest również styl. Zależnie od tego czy piszemy tekst sprzedażowy czy artykuł, należy dopasować styl do potencjalnego odbiorcy, tak aby tekst spotkał się z pozytywnym odbiorem.

Praca w agencji czy na własną rękę?

Wielu copywriterów to freelancerzy. Taka opcja pozwala na większą dowolność oraz elastyczne godziny pracy. Wprawione osoby zarobią również w taki sposób, dużo więcej pieniędzy niż na etacie w firmie, gdzie zwykle wypłacana jest stała pensja, niezależnie od efektów. Pracując na własną rękę, mamy możliwość zarabiać o wiele więcej, jeśli uda nam się pozyskać dużą ilość klientów.

Natomiast praca na etacie ma również swoje zalety. Nie musimy zajmować się szukaniem klientów i mamy gwarantowane wynagrodzenie o stałej wysokości, niezależnie od tego ilu klientów uda się pozyskać agencji, w której pracujemy. Jest to o wiele bezpieczniejsza opcja niż bycie freelancerem, dlatego na początek może okazać się ona słusznym wyborem. Praca w agencji umożliwi doskonalenie swoich umiejętności pod okiem profesjonalistów oraz zapewni stabilność finansową.

Czy studia są konieczne?

Studia nie są w tej dziedzinie obowiązkiem. Można oczywiście udoskonalić swoje umiejętności pisarskie, dzięki studiowaniu kierunków takich jak chociażby dziennikarstwo czy filologia, jednak nie jest to konieczne. Przede wszystkim trzeba dużo pisać, dużo i o wszystkim, aby być przygotowanym na każdy temat.