Promowanie działalności poprzez firmowego bloga

Coraz więcej firm decyduje się na stworzenie firmowego bloga, na którym regularnie publikowane są branżowe artykuły oraz aktualności i ogłoszenia związane z firmą. Takie rozwiązanie okazuje się bardzo korzystne, zarówno dla przedsiębiorców, jak i potencjalnych klientów.

Dobry sposób na tanią reklamę

Reklama internetowa ma to do siebie, że jest bardzo elastyczna. Sposobów na promowanie marki jest bardzo dużo i cały czas pojawiają się nowe pomysły. Część metod reklamowania się w internecie, niesie za sobą duże koszty, inne natomiast są stosunkowo tanie. Do takich tanich rozwiązań, należy właśnie prowadzenie firmowego bloga. W zasadzie jedyne koszty, które trzeba ponieść na początek to hosting oraz domena dla naszego bloga. Stworzenie szablonu strony jest w dzisiejszych czasach banalnie proste, za sprawą platform takich jak WordPress czy też Blogger, nie trzeba więc zlecać wykonania strony innym osobom. Pozostaje jeszcze kwestia tekstów, jeśli nie czujemy się na siłach, aby samemu stworzyć wartościowe treści, to trzeba będzie zapłacić komuś za przygotowanie dla nas materiałów.

Warto wspomnieć również o pozycjonowaniu, które potrafi sporo kosztować. Nie ma jednak przymusu pozycjonowania swojej strony. Jeśli treści będą wartościowe dla użytkownika, to z czasem nasza strona powinna zacząć figurować na wysokich pozycjach przy wyszukaniach dla poszczególnych haseł. Należy jednak pamiętać, że może to trochę potrwać.

Jak prowadzić bloga firmowego?

Sposobów na prowadzenie swojego bloga firmowego jest wiele. Wszystko zależy też od tego w jakiej branży działamy. To oczywiste, że sposób prowadzenia bloga warsztatu samochodowego będzie się znacząco różnił od metod stosowanych przy pisaniu bloga poświęconego modzie.

Należy dopasować słownictwo oraz tematykę artykułów do potencjalnego klienta.

Warto też publikować informacje o wydarzeniach związanych z firmą. Rocznica działalności lub przyjęcie firmowe to dobry moment, aby zrobić kilka zdjęć, które potem można opublikować na firmowym blogu. Takie działania sprawią, że klienci będą mieli okazję zobaczyć naszą firmę od pozytywnej strony.

Przygotowując treści na bloga, dobrze jest pamiętać również o tym, aby były one poprawne stylistycznie oraz gramatycznie. Dobrze też, żeby teksty były zoptymalizowane pod kątem pozycjonowania w wyszukiwarce. Jest kilka wytycznych, których trzeba przestrzegać, aby wyszukiwarka dobrze oceniała nasze materiały. Jeśli nie czujemy się na siłach, to zlecenie takich tekstów można zlecić copywriterom. W internecie znajdziemy wiele serwisów zrzeszających pisarzy i można tam zamówić taką usługę.

Blog czy Fanpage?

Sposoby na tanią reklamę w internecie, nie ograniczają się wyłącznie do bloga firmowego. Inną, popularną metodą jest prowadzenie fanpage’a firmowego na serwisie Facebook. W tym przypadku sprawa jest jeszcze łatwiejsza, gdyż nie trzeba nawet tworzyć żadnej strony, a założenie fanpage’a trwa dosłownie kilka minut. Posty publikowane na Facebooku zwykle są krótsze niż artykuły na bloga, tak więc łatwiej przygotowywać tego typu treści. Najlepszy efekt daje połączenie obu tych metod, czyli równoległe prowadzenie fanpage’a oraz firmowego bloga. Wtedy mamy możliwość dotarcia do jeszcze większej liczby potencjalnych konsumentów.