Jak napisać dobry artykuł pod kątem pozycjonowania?

Mając na uwadze pozycjonowanie, podczas pisania artykułu trzeba przestrzegać kilku wytycznych. Dzięki temu artykuł będzie atrakcyjny dla algorytmów wyszukiwarek, co pozwoli uplasować naszą stronę na wysokich pozycjach w wynikach wyszukiwań. Nie można jednak zapomnieć o tym, aby artykuł był również atrakcyjny dla odwiedzających naszą stronę.

Dobór odpowiednich słów kluczowych

Słowa kluczowe to frazy na które chcemy się pozycjonować w wynikach wyszukiwania. Przed wyborem tematyki artykułu i rozpoczęciem pisania, dobrze jest sporządzić listę słów kluczowych, które chcemy umieścić w naszym tekście. Aby znaleźć najlepsze frazy, można skorzystać z rozmaitych narzędzi, dostępnych w internecie. Część z nich jest płatna, inne są również w wersji darmowej. Pozwalają one sprawdzić zainteresowanie poszczególnymi frazami oraz obecne trendy. Część narzędzi umożliwia również profesjonalną analizę konkurencji. Dzięki nim można sprawdzić, na jakie słowa kluczowe, pozycjonuje się nasz konkurent, działający w tej samej branży.

Gdy mamy już listę słów kluczowych, można przystąpić do doboru odpowiedniego tematu oraz rozpocząć pisanie artykułu. Nie można przesadzić z nasyceniem fraz kluczowych w tekście, gdyż wtedy efekt będzie odwrotny do zamierzonego. Należy dbać o to, aby tekst był maksymalnie naturalny oraz nienachalny.

Odpowiednia długość tekstu

Równie ważne, co nasycenie frazami kluczowymi, jest zadbanie o odpowiednią długość artykułu. Algorytmy wyszukiwarek nieustannie się zmieniają, dlatego dobrze jest zaczerpnąć informacji na forach poświęconych pozycjonowaniu. Można tam znaleźć porady i wskazówki na temat tego, jak długi powinien być tworzony tekst.

Nagłówki i grafika

Nagłówki oraz grafika sprawiają, że artykuł powinien być postrzegany przez algorytmy wyszukiwarek jako atrakcyjna treść. Odpowiednie formatowanie pozwoli też na lepszy odbiór tekstu przez internautów odwiedzających naszą stronę.

Czy warto zlecić napisanie artykułu profesjonalnemu copywriterowi?

Jeśli nie jesteśmy wybitnymi pisarzami, a chcemy żeby nasze artykuły wyglądały profesjonalnie oraz były przyjazne dla czytelników, możemy zlecić napisanie artykułu copywriterowi. Podczas zamawiania takiej usługi, możemy poinstruować copywritera, jakie słowa kluczowe mają zostać umieszczone w tekście oraz jakiej długości artykuł nas interesuje. Osoby, które napiszą dla nas profesjonalny artykuł, możemy znaleźć na wielu portalach, zrzeszających copywriterów oraz na grupach, znajdujących się na serwisie Facebook.

Jeśli jednak mimo wszystko zdecydujemy się stworzyć materiały na stronę samemu, należy przestrzegać wyżej wymienionych reguł oraz wytycznych. Jeśli nie jesteśmy pewni swoich umiejętności, a nie chcemy żeby ktoś za nas pisał artykuły, to po własnoręcznym napisaniu treści, można przekazać je do sprawdzenia. Zakup takiej usługi u osoby profesjonalnie zajmującej się tworzeniem i edytowaniem treści, pozwoli na korektę tekstu oraz wskazanie fragmentów, które wymagają zmian lub drobnych poprawek.