Czy rozdawanie ulotek ma jeszcze jakikolwiek sens?

Czasy się zmieniają, technologia rozwija się w zastraszającym tempie, a co za tym idzie zmieniają się trendy rynkowe. Nie inaczej jest w przypadku świata reklamy. Niektóre formy reklamy przestają powoli być aktualne, a coraz większą rolę w promowaniu produktu czy usługi odgrywa świeży pomysł. Czy w dzisiejszym świecie opanowanym przez internet, media społecznościowe i wszechobecne smartfony, ulotki – wręczane na ulicy, mają jeszcze prawo bytu?

Archaiczna forma promocji

Może to kwestia pokolenia, może akurat w moim otoczeniu ludzie niezbyt chętnie przyjmują ulotki, a jeszcze mniej chętnie do nich zaglądają. Osobiście nie znam osoby, którą udałoby się nakłonić do zakupu czegoś, dzięki ulotkom. Być może taka forma przekazu trafia do starszych osób, które nie są obeznane z nowinkami technologicznymi i nie korzystają ze smartfonów czy też komputera.

Weźmy na przykład taką reklamę dotyczącą montażu okien. Jeśli popsuje się nam uszczelka w oknie i stwierdzimy, że to czas na wymianę okien, co najpierw zrobimy? Naturalnym odruchem będzie wyszukanie firm zajmujących się montażem okien, w internecie. Ale w przypadku starszych osób, które nie potrafią obsługiwać komputera, ulotka – którą kiedyś otrzymały na ulicy, może się okazać swego rodzaju wizytówką – w tym przypadku firmy montującej okna. To jedno z potencjalnych zastosowań ulotek. Na tą chwilę nie potrafię sobie wyobrazić czegoś więcej.